YANMIŞ SAÇ BAKIMI

by - Mart 28, 2017

Merhabalar,


Saçlarım konusunda şanslı mı yoksa şanssız mıyım bilemiyorum. O kadar yıpranmış saçlara sahiptim ki, uzunluğu gönlümü fethediyor o yüzden de kestiremiyordum. Değişiklik olsun istediğim için hem kestirip hemde ombre yaptırmaya karar verdim. Saçlarım tahmin ettiğimden daha fazla kesildi. Kesilen saçıma birde ombre yaptırınca, kestirmem çokta fayda sağlamadı. Bende yeni bir saç bakım rutini arayışı içerisine girdim vee görenler saçlarımdaki değişime hayran kaldılar.
Peki saç bakım rutinim nasıl?

Öncelikle indirim kovalayıp, hemen alışveriş sepetinize DAX- Supergro' yu atıyorsunuz. Detaylarını ayrıca paylaşmak istiyorum bu ürünün, o yüzden çok fazla detaya girmiyorum şimdilik.

Duş öncesi; Saçlarınızın diplerine, uçlarına, her yerine sürüyorsunuz. İsterseniz yarım saat, isterseniz 3 saat bekletiyorsunuz.

Duş sırasında; Saçlarımı her hangi bir şampuanla iki kere yıkayıp, ardından tek sefer kremliyorum. Kremliyken belli bir süre bekletiyorum saçımda.

Duş sonrasında; Havlu yardımıyla saçımın ıslaklığını alıyorum. Daha sonra Elseve - Saç güzelleştirici krem yada yağını kullanıyorum. Saçlarım henüz daha nemliyken geniş ağızlı tarakla ( ben 5 dişli kullanıyorum.) tarıyorum. 

İPUCU: Saçlarımı taradıktan sonra çok çok az miktarda hindistan cevizi yağını uçlarına sürüyorum.

Böylece parlayan, sağlıklı görünen ve hızla kendini toparlayan bir bakım rutini oluşturdum. Umarım beğenmişsinizdir ve uygularsınız :)

Sevgiler...

Diğer Yayınlar

2 yorum

  1. Bence saçlarin harika gözüküyor canım

    YanıtlaSil
  2. çok teşekkür ederim, toparladılar baya :))

    YanıtlaSil